Uživatel nepřihlášen
GaMe 4 FaN by Raccon
RSS kanál blogu
Píše: Raccon - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
GaMe 4 FaN by Raccon

Star Wars: The Force Unleashed II

Sobota 25.12.2010 22:14 - Autor: Raccon
To se mi líbí

Star Wars: The Force Unleashed IISlavná sága Star Wars, nebo chcete-li Hvězdné války, se koncem tohoto roku dočkala dalšího herního pokračování v podobě Star Wars: The Force Unleashed II. Je tato hra sama o sobě dobrá? Proč tolik zklamala skalní fanoušky série? Proč sbírá pouze průměrná hodnocení a hlavně, dovedu na tyto otázky vůbec odpovědět? Nejspíš ne, ale alespoň se o to pokusím, i když to pro mne nebude vůbec jednoduché.

Jste-li věrnými fanoušky kultovní série Star Wars a znáte-li všechny dialogy nazpaměť, musím se Vám za tuto recenzi předem omluvit. Jako fandovi SCi-Fi mi tato sága samozřejmě nemohla uniknout, nikdy jsem jí ale tak úplně nepropadl. Nebudu proto schopen posoudit jednotlivé detaily příběhu a tak nějak doufám, že tento nedostatek napravíme v diskuzi pod článkem.

Temná strana, můj Mistře

Musím se přiznat, že hry s tématikou Hvězdných válek mě, jako skalního fanouška Star Treku, nikdy zrovna moc nelákali, ale když jsem viděl The Force Unleashed II, neodolal jsem. Druhé pokračování překvapivě navazuje na to první, které jsem ale nehrál, a tak se na planetě Kamino objevuji poměrně nečekaně a zjišťuji, že jsem klon vytvořený samotným Darthem Vaderem. Vím, že určitý druh žen záporáky žere, ale to by přeci nešlo. Ten chlápek v černý masce je trochu divnej a i když je jeho příběh zajímavý netoužím s ním v místnosti zůstat déle než je nutno. Navíc mě trápí vzpomínky a hlávně jakýsi cit k podivné bytosti jménem Juno Eclipse. To se ale mému mistrovi moc nelíbí, a tak se mě pokusí zbavit, jako ostatních nepovedených klonů.


Na druhou stranu, tohle se zase nemůže líbit mě, a tak se mi mistra podaří na chvilku překvapit a utéct. Víc Vám ale z příběhu prozrazovat nebudu, aby z něj taky něco zbylo. Musím ale upozornit, že skutečné fanoušky Star Wars asi nepotěší nevyužitý příběhový potenciál, protože cutscény vypadají opravdu pěkně, ale postrádají pořádný obsah. Tomu kdo Hvězdné války zná jen okrajově jako já to ale asi vadit nebude. Problém je ale v tom, že podobné hry by měli být dělané hlavně pro skutečné fanoušky série, přičemž ostatním hráčům by jen ztěží vadilo, pokud by byl příběh lépe zpracován, a to říkám hlavně proto, že chybělo opravdu málo, tedy nějaký scénarista, aby hra působila o poznání lépe. Zde se ale zřejmě investovalo do něčeho důležitějšího.

Pěkná komba, příjemné ovládání a hlavně pořádný gamepad

Mám rád pořádně propracovaný příběh, ale na druhou stranu také svižný a zábavný boj. V určitých chvílích mám potřebu se jenom bavit a nevymýšlet složitou taktiku boje. Ano rád si zahraju složitější RPG, ale občas, když člověk potřebuje zvednou náladu, chce něco nenáročného, protože na složitou hru musíte mít určitou náladu. V tomto ohledu Vás Star Wars: The Force Unleashed II jistě nezklame. Upozorňuji ale, že je tu velký rozdíl mezi tím, jestli hru hrajete na klávesnici a nebo na gamepadu. K dispozici jsem měl bezdrátový Logitech Cordless Rumblepad 2, na kterém bylo hraní, a to nejen díky působyvým vybracím při boji, opravdu úžasné. Problém ovšem je v tom, že je hra dělaná na XBOXový ovladač, stejně jako většina dalších her, a tak Vám prostě budou některá tlačítka chybět, což se projeví hlavně při boji s většími nepřáteli, což je škoda.Rozhodl jsem se proto pro výměnu ovladače, nebo spíše dokoupení toho z Xboxu 360 v brzké budoucnosti. Na gamepadu se mi totiž mnohem lépe delala různá komba, lépe se mi skákalo a také se mi lépe používala síla. Myslím si, že v tomto ohledu je hra zpracovaná opravdu pěkně a zaslouží si pochválit. Komba vypadají prostě nádherně a budete je  používat zcela přirozeně, tedy aspoň na již míněném gamepadu. Na klávesnici mi už komba tak dobře nešla, a tak bych ze hry měl trochu jiné pocity než mám teď. I zde si najdete nepřátelé, kteří vám jistě polezou na nervy, ale o tom to taky je, nejsou to vaši kamarádi. U hry se tak pěkně odreagujete a to je někdy potřeba. Po náročném dnu v práci se Vám už totiž nechce nic řešit, chcete sekat ruce a tak...

Famózní grafika a parádní cutscény

Máte pravdu, ani tentokrát totiž nepůjde o můj oblíbený CryEngine a ani grafika nebude zrovna realistická, ale to v tomto případě nebude vůbec vadit. Vše je pěkně barevné, až tak trochu pohádkové, a přes to to působí přirozeně. Cutscény jsou zpracovány opravdu parádně a i samotný boj mimo ně působí velmi dobře, až se občas přistihnete jak se kocháte samotnou grafikou hry. Cutscény vám možná zkazí samotné postavy, jako podivná, až skoro zbytečná role Mistra Yody, nemluvě o hlavním hrdinovy s kterým jsem se prostě nemohl ztotožnit. Jak je možné že mě jedna a tatáž hra chvíly strašně bavila a chvíli udivovala podivným příběhem. A hlavně jakým způsobem tuto hru zhodnotit, to se přeci nedá jen tak zprůměrovat.


Zdá se mi ale, že převládá to zábavné, i když kdybych byl fanouškem Star Wars podobné nepřesnosti by mě hodně naštvali. Uzavřeme to ale s tím, že grafická stránka hry je opravdu povedená i když herecké podání postav často na úrověň grafiky nemá. Ve hře se samozřemě dočkáme i kvalitního, i když chvílemi dost očekávaného soundtracku, ale to ke Star Wars patří, vždyť bychom ani nebyli šťastní pokud bychom se nedočkali klasického hudebního doprovodu při příchodu Dartha Vadera, to prostě nejde. Audiovizuální stránka hry je jedním ze dvou hlavních taháků tohoto kousku, ale stačí to ke spokojenosti?

Dobrá hra, špatné Star Wars

No to je otázka. Hra je zábavná, souboje opravu pěkné, stejně tak audiovizuální stránka je velmi kvalitní. Kdyby se jednalo o originální hru, která nemá nic společného s nějkým filmem, tím spíš se slavnou ságou, bylo by vše v naprostém pořádku. Přehlédl bych dokonce i slabší příběh, ale když jde o hru na motivy takovéto série, nemůžu si to jen tak odmyslet. Hra by totiž měla být hlavně pro fanoušky a ti by si jistě zaloužili trochu víc. Já tak velkým fanouškem zase nejsem, a tak budu hru hodnoti sedmi body z deseti stejně jako Mafii II, která sama o sobě nebyl špatná, ale chyběla jí ta část pro fanoušky což by se u dobré hry němělo stát.

...
Délka: ...
Star Wars: The Force Unleashed II - Yoda Trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká
Star Wars: The Force Unleashed 2 na PC, PS3, Xbox 360, Wii, iPhone Hodnocení hry
Skóre hry 7 7/10
Star Wars: The Force Unleashed 2
» Více o hře
Líbí se mi
  • Grafické zpracování
  • Nádherná komba a samotný boj
  • Celou dobu jsem se bavil
  • Nádherné cutscény
  • Ovládání na gamepadu
Vadí mi
  • Slabší příběh
  • Výkon některých postav
  • Ovládání na klávesnici
Tisk
Štítky: Akční, Recenze, Raccon
Hodnocení:
( 8.7 / 28 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Star Wars: The Force Unleashed II
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Raccon    Já jsem bohužel zatím hry s touto tématiou nehrál, ale možná časem zase něco vyzkouším.Racconraccon2993    27.12.2010 23:33 Raccon

Já jsem bohužel zatím hry s touto tématiou nehrál, ale možná časem zase něco vyzkouším.

*Kmotr*    Ja to z toho taky necitim a myslim ze star wars hry nejsou prumerne ale jsem fanda*Kmotr*kmotr2930    26.12.2010 23:14 *Kmotr*

Ja to z toho taky necitim a myslim ze star wars hry nejsou prumerne ale jsem fanda

Raccon    IamFake: Nj jenom že to bych pak musel hodnotit NHL bez ohledu na to že je to hokej, nebo fifu bez ohledu na to že je to fotbal což asi moc nejde, kdyby byly ve fifě nepřesnosti tak by to asi fanoušky fotbalu trochu naštvalo.
WoLf-Cz a Fildus: Děkuji, to mě vždy potěší.
Racconraccon2993
    26.12.2010 11:06
Raccon

IamFake: Nj jenom že to bych pak musel hodnotit NHL bez ohledu na to že je to hokej, nebo fifu bez ohledu na to že je to fotbal což asi moc nejde, kdyby byly ve fifě nepřesnosti tak by to asi fanoušky fotbalu trochu naštvalo.
WoLf-Cz a Fildus: Děkuji, to mě vždy potěší.

Fildus    Pěkná recenze. Plně s tebou souhlasím.Fildusfildus2600    26.12.2010 10:58 Fildus

Pěkná recenze. Plně s tebou souhlasím.

WoLf-Cz    Já teda z recenze nějaké soustředění na STAR-FANS necítím. Mám zhruba stejný názor na hru, celkově pěkná recenze. :-)WoLf-Czwolf-cz3200    26.12.2010 08:40 WoLf-Cz

Já teda z recenze nějaké soustředění na STAR-FANS necítím. Mám zhruba stejný názor na hru, celkově pěkná recenze. :-)

IamFake    Když vidím recenze na starwars hry, většinou recenzenti hodnotí hru nezávisle na celé sérii, proto jsou taky starwars hry většinou hodnocené průměrně.IamFakeiamfake3594    26.12.2010 06:22 IamFake

Když vidím recenze na starwars hry, většinou recenzenti hodnotí hru nezávisle na celé sérii, proto jsou taky starwars hry většinou hodnocené průměrně.

Raccon    Hmm je to z toho tak cítít? Chtěl jsem spíš říct, že podobnéhry hry by měli být pro tyto fanoušky, protože jinak nemají moc smysl, je to pak hra, kde někdo mává divným mečem. Ale děkuji za hodnocení.Racconraccon2993    25.12.2010 22:55 Raccon

Hmm je to z toho tak cítít? Chtěl jsem spíš říct, že podobnéhry hry by měli být pro tyto fanoušky, protože jinak nemají moc smysl, je to pak hra, kde někdo mává divným mečem. Ale děkuji za hodnocení.

IamFake    Podle mne ses až moc soustředil na to, aby si v této recenzi našly svoje místo i takzvaní STAR-FANS.
Né že by mi to vadilo, ale i tak to recenzi ubírá ty dva bodíky k dokonalosti.
IamFakeiamfake3594
    25.12.2010 22:22
IamFake

Podle mne ses až moc soustředil na to, aby si v této recenzi našly svoje místo i takzvaní STAR-FANS.
Né že by mi to vadilo, ale i tak to recenzi ubírá ty dva bodíky k dokonalosti.