Uživatel nepřihlášen
GaMe 4 FaN by Raccon
RSS kanál blogu
Píše: Raccon - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
GaMe 4 FaN by Raccon

Princ z Persie: Písky času

Sobota 4.12.2010 17:01 - Autor: Raccon
To se mi líbí

Princ z Persie: Písky časuKdyž jsem před nedávnem psal recenzi na nepříliš povedený film Tekken, uvedl jsem, že filmy podle herních předloh, většinou nedopadají zrovna dobře. Když jsem se ale potom dozvěděl o filmovém zpracování slavného Prince z Persie, neodolal jsem. Je tedy čas koupit chipsy a pohodlně se usadit na gauči, zábava začíná.

Prince of Persia: The Sands of Time

Jak jistě tušíte, hlavním hrdinou tohoto filmu nebude nikdo jiný než princ Dastan, který vyrůstal jako sirotek, potloukající se ulicemi, kde si ho díky jeho statečnosti všiml sám král a adoptoval ho do své rodiny. Dastan, spolu se svými dvěma bratry vyráží dobít posvátné město Alamut, které je obviněno z dodávání zbraní nepříteli. Princ Dastan se samozřejmě zapojí do bitvy a tak je město zanedlouho dobito. Zde se ale zápletka poněkud zamotává a zdá se, že nic není takové, jaké se zdá. Král je totiž zabyt, a vše naznačuje, že je vrahem právě princ Dastan, který musí z města uprchnout. V útěku mu pomáhá sama princezna Tamina.


Ta prince Dastana pochopitelně vidí jako člověka, který dobil její město, a tak sleduje své vlastní zájmy. Dastan totiž v boji ukořistil tajemnou dýku, která, jak jistě tušíte, umí obracet tok času. To ale princ zjistí až potom, co se mu ji princezna pokusí vzít. Mezi tím je na prince vypsána odměna, a tak Dastan musí očistit své jméno a odhalit otcova vraha. Kdo je skutečným vrahem samozřejmě prozrazovat nebudu.

Rozpočet filmu, je to to hlavní?

Ne tak úplně. Na novém Princovi z Persie je ale jasně vidět, že rozpočet nebyl moc velký problém. Prostředí je opravdu nádherné stejně jako většina trikových scén. Akční scény jsou pěkně udělané a jsou hlavně svižné a zábavné. Dočkáme se samozřejmě různého skákání po zdech a běhání po střechách, přesně tak, jak jsem od tohoto filmu očekával. Vše je potom opravdu pěkně zpracované.


Samozřejmě, že se i zde najdou momenty, které jsem moc nepochopil, ale ne všechny akční scény musí být naprosto bezchybné, protože celkový dojem je opravu parádní a hlavně v druhé části filmu se dočkáte s opravdu demoličními scénami, kde vám vše padá na hlavu a lítá všude kolem. Samozřejmě nečekejte zde moc reálných scén, toto je fantazy jak má být a ne nějaký nudný dokument.

Obsazení stojí za to

Samozřejmě dobrý film, je z velké části také o hercích, a tak se zde v roli prince Dastana setkáme s americkým hercem Jakem Gyllenhaalem, kterého můžeme znát z filmů Den poté, a nebo Zodiac. V roli krásné princezny se zase setkáme s anglickou herečkou Gemmou Artertonovou, kterou zase můžeme znát z nového filmu Souboj Titánů. Roli hlavního zloducha vám ale samozřejmě neprozradím.


To bych vás totiž připravil o to nejzajímavější, tedy o rozuzlení celého příběhu. Nedá se sice říct, že je příběh kdo ví jak originální a nepředvídatelný, ale i tak je opravdu pěkně zpracovaný. Samozřejmě na každém filmu se najde něco, co by se dalo zkritizovat, ale já to v případě že jsem spokojený dělat nebudu, přeci jenom, nejsme tu kvůli tomu abychom hledali na všem chyby, ale kvůli tomu, abychom se bavili.

Závěrem

Přemýšlím, jak by se tento film na herní motivy dal shrnout a vystihnout. Nový Princ z Persie je volnou adaptací velmi slavné počítačové série, která podle mě opravdu povedla. Samozřejmě od spousty lidí utržila velmi nepříjemnou kritiku, ale já si myslím, že je hlavní, jak se u toho člověk pobavil a já si opravdu nemohu na nic stěžovat. Herci se ke svým rolím opravdu hodí a to ať už mluvím o Jaku Gyllenhaalovi, který se snad pro tuto roli narodil, a nebo o Gemmě Artertonové, která v roli působí také přirozeně.


Prince of Persia mi dokázal, že né všechny filmy, natočené podle hry, musí být nutně špatné, a nebo nejvýš podprůměrné. Nesmíte ale tento film brát vážně, jde o příběh, o pohádku, která vás bude bavit, ale asi se k ní znova nevrátíte a proto filmu dám hodnocení 7/10, protože jsem se pěkně bavil, ale nic mě nenutí se na to kouknout znovu. Pokud jste tedy film ještě neviděli, doporučuji shlédnout aspoň jednou i když nejde o kdo ví jaké dílo. Film se dá sehnat na DVD a také na Blu-Rey, přinejhorším ve vaší půjčovně.

Hodnocení hry
Skóre hry 7 7/10
Líbí se mi
  • Opravdu pěkné zpracování
  • Zábava na jeden večer
  • Obsazení herců
Vadí mi
  • Český dabing princezny
Tisk
Hodnocení:
( 8.2 / 24 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Princ z Persie: Písky času
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Raccon    Klidně bych sem dal recenze na filmy, které se netýkají her, ale to by asi nebylo vhodné. Ale dík, budu muset zase něco shlédnout. Ale klidně mi dejte tip, který film chcete zrecenzovat, a já se po něm kouknu v půjčovně. O víkendu snad zase něco vymyslím.Racconraccon2993    7.12.2010 19:52 Raccon

Klidně bych sem dal recenze na filmy, které se netýkají her, ale to by asi nebylo vhodné. Ale dík, budu muset zase něco shlédnout. Ale klidně mi dejte tip, který film chcete zrecenzovat, a já se po něm kouknu v půjčovně. O víkendu snad zase něco vymyslím.

Kvip    Jsem rád, že aspoň někdo dává recenze na filmy :)Kvipkvip1977    7.12.2010 17:58 Kvip

Jsem rád, že aspoň někdo dává recenze na filmy :)

Raccon    Rosťa: Tak to je teda škoda :(Racconraccon2993    5.12.2010 10:54 Raccon

Rosťa: Tak to je teda škoda :(

Rosťa    Racoon: Pokracovani zel bohu nebude. Vydelky v Severni Americe totiz byly tristni (film tam nevydelal ani 100 milionu) a zbytek sveta studiu stezi zachranoval alespon to, co do projektu investovalo.Rosťarosta1969    5.12.2010 10:20 Rosťa

Racoon: Pokracovani zel bohu nebude. Vydelky v Severni Americe totiz byly tristni (film tam nevydelal ani 100 milionu) a zbytek sveta studiu stezi zachranoval alespon to, co do projektu investovalo.

Raccon    Asi tak, mohlo to být lepší, ale bavil jsem se slušně, tak že jsem spokojený, uvidíme jestli bude nějaké pokračování.Racconraccon2993    4.12.2010 22:11 Raccon

Asi tak, mohlo to být lepší, ale bavil jsem se slušně, tak že jsem spokojený, uvidíme jestli bude nějaké pokračování.

Fiola    Souhlasím. Filmovej Prince of Persia není ostuda. Přesto ale tomu něco chybělo a to jsem hodně velký fanoušek této hry :) . Nevadí ale! Film se mi líbil.Fiolafiola18    4.12.2010 22:04 Fiola

Souhlasím. Filmovej Prince of Persia není ostuda. Přesto ale tomu něco chybělo a to jsem hodně velký fanoušek této hry :) . Nevadí ale! Film se mi líbil.

Rosťa    Priznam se, ze jsem na filmoveho Prince zasel do kina, a to dokonce dvakrat. Ackoliv to neni zadne veledilo, je to bezkonkurencne nejlepsi filmova adaptace hry, ktera je aktualne k videni. Celkove se mi PoP moc libil (predevsim hudba) a rad se k nemu jeste parkrat vratim.Rosťarosta1969    4.12.2010 21:14 Rosťa

Priznam se, ze jsem na filmoveho Prince zasel do kina, a to dokonce dvakrat. Ackoliv to neni zadne veledilo, je to bezkonkurencne nejlepsi filmova adaptace hry, ktera je aktualne k videni. Celkove se mi PoP moc libil (predevsim hudba) a rad se k nemu jeste parkrat vratim.

Raccon    Jj je to taková pěkná pohádka. Hry mě nějak nikdy nechytli.Racconraccon2993    4.12.2010 18:51 Raccon

Jj je to taková pěkná pohádka. Hry mě nějak nikdy nechytli.

Playman    Na film se chystam a hry jsou celkem zname. Recenze OK.Playmanplayman62    4.12.2010 18:15 Playman

Na film se chystam a hry jsou celkem zname. Recenze OK.

Fildus    Tak film jsem neviděl, hru jsem hrál, ale nedohrál a recenze pěkná.Fildusfildus2600    4.12.2010 17:50 Fildus

Tak film jsem neviděl, hru jsem hrál, ale nedohrál a recenze pěkná.

Raccon    Jj, je lepší si ho pujčit z půjčovny, protože to asi nebude film, který si budeš pouštět víckrát, ale ja jeden večer dobrá zábava.Racconraccon2993    4.12.2010 17:07 Raccon

Jj, je lepší si ho pujčit z půjčovny, protože to asi nebude film, který si budeš pouštět víckrát, ale ja jeden večer dobrá zábava.

kajomonek    dobrý článek, film jsem neviděl, ale myslím, že se na něj kouknu :-)kajomonekkajomonek3735    4.12.2010 17:04 kajomonek

dobrý článek, film jsem neviděl, ale myslím, že se na něj kouknu :-)