Uživatel nepřihlášen
GaMe 4 FaN by Raccon
RSS kanál blogu
Píše: Raccon - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
GaMe 4 FaN by Raccon

Unreal Tournament III

Úterý 26.10.2010 09:56 - Autor: Raccon
To se mi líbí

Unreal Tournament IIIRád bych na svém blogu zmínil i hru, kterou asi všichni známe a možná i dodnes hrajeme. Jde o čtvrtý díl geniální multiplayerové série Unreal Tournament označovaný jako Unreal Tournament III. První díl jsme si mohli zahrát už v roce 1999 a musím říct, že byl jeden z nejlepších. Pak jsme se dočkali UT 2003, který se mi moc nelíbil a UT 2004, který už byl mnohem lepší.

Unreal Tournament III, dnes již legenda?

Dnes už se nemusíme dohadovat, je-li lepší Unreal Tournament a nebo Quake, jako tomu bylo u prvního dílu. Unreal Tournament III se totiž kladně zapsal do dějin multiplayerového hraní, stejně jako se samotný Unreal III Engine zapsal mezi nejlepší a nejpoužívanější enginy současnosti. Od Unreal Tournamentu III, dříve označovaného 2007, jsem čekal opravdu hodně, především pak nějaký ten kvalitní singleplayer. No upřímě řečeno, nedočkal jsem toho, co jsem čekal a myslím, že nejsem sám.Hru jednoho hráče v Unreal Tournamentu III najdeme a dokonce nás zavede do otevřeného konfliktu, ale jde spíš o takový tréning na samotnou multiplayerovou hru a příběhu si moc neužijeme. No budu najivně doufat, že se snad dočkám v dalším díle. Budu se tedy věnovat převážně multiplayeru, protože na něj je hra sama zaměřena. Nejdříve si vyberete postavu za kterou budete hrát. Můžete vybírat mezi čtyřmi základními druhy a nebo si stáhnout další vzhledy, stejně jako jsem to po čase udělal já.

Hlavně pro hru více hráčů

V současnosti si můžete vybrat mezi  osmi herními módy. Základem je samozřejmě DeathMatch a další jeho podoby, jako je Team DeathMatch a Duel. Jistě potěší i klasický Capture the Flag, stejně jako nová verze s vozidly. To by mělo většině lidí stačit, ale pokud ne, můžete vyzkoušet i Warfare, Zradu a nebo Hamižnost. Já mám ale přeci jenom nejradši Capture the Flag s přáteli proti cizímu týmu a nebo nějaký ten klasicky šílený DeathMatch. Ale to už je jenom na vás, herních módů je dostatek.Unreal III Engine známe z opravdu velkého množství her, jako je například Gears of War I a II, Army of Two, Batman Arkham Asylum, Mass Effect 1 a 2, Borderlands, Singularity, Medal of Honor Airborne a tak by se už pomalu dalo říct, že je dost okoukaný. Ano to taky opravdu je, ale je to stále engine, který vypadá parádně a je stále ve vývoji, jak nám ukázal právě výše zmíněný Mass Effect 2, ve kterém jsem přítomnost tohoto enginu, na rozdíl od ostatních her, nepoznal. I tak by to ale chtělo nějaký znatelný skok na UT engine 4, aby mohl držet krok se špičkou v podobě CryEnginů.

Zábava, dostatek map a i pár inovací

Ač je Unreal Tournament III hra která se moc nemění, najdeme i zde několik zajímavých inovací. Jednou z nich je docela zajímavý skateboard, na kterém můžete vést ukradenou vlajku, a nebo se jenom tak pohybovat po mapě. Můžete se dokonce zavěsit za spřátelené vozidlo! Nevýhodou ale je, že vás z něj velice lehce sundá jakákoli střelba a vám potom poměrně dlouho trvá, než se zvednete. Ve hře se vyskytuje poměrně velké množstí vozidel, a to od vznášedel, přes známé tanky Goliath až po obrovský Darkwalker.K tomu všemu máte k dispozici velký počet nových, ale i klasických map, které jsou pěkně rozmanité a zároveň taky přehledné a lehce zapamatovatelné. Myslím, že vás také poteší opravdu kvalitní zpracování oblíbených map ze starších dílů série, ale třeba taky některé nové mapy, jako je například Gateway, v níž se nachází teleporty do tří velmi odlišných prostředí. Berte tuto recenzi tak trochu jako inspiraci, pokud hledáte nějakou hru, kterou jste už třeba dlouho nehráli. Když plánujete nějakou multiplayerovou akci, UT3 vás jistě nezklame.

Unreal Tournament III na PC, PS3, Xbox 360 Hodnocení hry
Skóre hry 8 8/10
Unreal Tournament III
» Více o hře
Líbí se mi
  • Multiplayer
  • Grafiká stránka
  • Zábava
Vadí mi
  • Single player
Verdikt: Unreal Tournament III je výborná multiplayerová akce, kterou ale trochu shazuje trapný pokus o singleplayer. Pokud ale sháníte hru, která vám díky hře více hráčů vydrží hodně dlouho, mohu UT3 jenom doporučit.
Tisk
Hodnocení:
( 8 / 26 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Unreal Tournament III
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Raccon    Škoda jen že tam není nějaký pořádný singleplayer :( Ale tak kvůli němu tuhle hru nehrajeme...Racconraccon2993    19.4.2011 08:13 Raccon

Škoda jen že tam není nějaký pořádný singleplayer :( Ale tak kvůli němu tuhle hru nehrajeme...

XJ-0461 = Clank    Díky za ožvivení vzpomínek. ;)XJ-0461 = Clankxj-0461-clank4033    6.2.2011 21:30 XJ-0461 = Clank

Díky za ožvivení vzpomínek. ;)

Raccon    Zkoušel jsem hrát UT3 na gamepadu od Logitechu, po dlouhých hodinách nastavování (nevím proč to má furt takové problémy) . No na myš to nemá, ale když se člověku nechce sedět u PC a je třeba nemocnej, tak může hrát i v pohodlí, ovšem nejde mi to tak dobře jako s myší :)Racconraccon2993    8.11.2010 14:02 Raccon

Zkoušel jsem hrát UT3 na gamepadu od Logitechu, po dlouhých hodinách nastavování (nevím proč to má furt takové problémy) . No na myš to nemá, ale když se člověku nechce sedět u PC a je třeba nemocnej, tak může hrát i v pohodlí, ovšem nejde mi to tak dobře jako s myší :)

Raccon    Děkuji.Racconraccon2993    26.10.2010 21:22 Raccon

Děkuji.

Kvip    Moc pěkný 10/10 ;-)Kvipkvip1977    26.10.2010 21:10 Kvip

Moc pěkný 10/10 ;-)

Raccon    :)Racconraccon2993    26.10.2010 20:35 Raccon

:)

JakER    Konečně mi někdo vysvětlil v čem je UT3 tak vyjímečný a právě díky tobě ho začnu hrát. A to je to hlavní! Díky ti :-DJakERjaker2265    26.10.2010 19:16 JakER

Konečně mi někdo vysvětlil v čem je UT3 tak vyjímečný a právě díky tobě ho začnu hrát. A to je to hlavní! Díky ti :-D

Raccon    No čekal jsem trochu víc, ale jinak mě baví původní Unreal Tournament a pak trojka. 2004 jsem hrál často, ale nějak mi to nesedlo. Doufám, že se další díl předvede.Racconraccon2993    26.10.2010 13:46 Raccon

No čekal jsem trochu víc, ale jinak mě baví původní Unreal Tournament a pak trojka. 2004 jsem hrál často, ale nějak mi to nesedlo. Doufám, že se další díl předvede.

SSuk    Unreal Tournament 3 byl pro mě lehčím zklamáním. V hodnocení s tebou souhlasím, avšak multiplayer už není to, co byl u UT2004. Na PC občas UT3 po lance zapaříme. Ale občas.SSukssuk1827    26.10.2010 12:48 SSuk

Unreal Tournament 3 byl pro mě lehčím zklamáním. V hodnocení s tebou souhlasím, avšak multiplayer už není to, co byl u UT2004. Na PC občas UT3 po lance zapaříme. Ale občas.

Raccon    Tak a co vy? Hrajete občas UT3? Máte rádi hry s tímto enginem?Racconraccon2993    26.10.2010 11:46 Raccon

Tak a co vy? Hrajete občas UT3? Máte rádi hry s tímto enginem?