Uživatel nepřihlášen
GaMe 4 FaN by Raccon
RSS kanál blogu
Píše: Raccon - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
GaMe 4 FaN by Raccon

Game 4 Fan by Raccon - Rok první

Sobota 24.9.2011 19:00 - Autor: Raccon
To se mi líbí

Game 4 Fan by Raccon - Rok prvníZrovna nedávno jsem projížděl svůj blog a koukal na starší články, až jsem dojel k tomu úplně prvnímu a všiml jsem si, že už to bude rok, co jsem tu s Vámi, co se snažím psát o hrách. Ze začátku jsme se většinou neznali, a tak jsem si řekl, že nejdříve nějaké články o hrách napíšu, a pak teprve napíšu něco o sobe.

Už je to rok, a tak je nejvyšší čas, se zde podle místních zvyků představit. Na několika následujících řádcích se Vám pokusím napsat něco o sobě, přiblížit své názory, ukázat své oblíbené hry. Věřím, že zdejší blogy jsou hlavně o lidech, kteří je píší. Proč bychom jinak četli recenzi na hru, která byla zrecenzovaná profesionály už v den vydání? Je to jednoduché, uživatelské recenze mají své kouzlo, mají hodnotu toho kdo je píše.

Kde jen začít...


No, začnu asi od plného začátku. Narodil jsem se v jedné skoro rozpadlé nemocnici, dnes známé jako FN Motol, za bouřlivé noci, někdy před čtyřiadvaceti lety v komunistickém Československu. Tehdy jsem díky pazourku a kožešinovým rukavicím místního porodníka poprvé spatřil světlo světa a právě tehdy můj geniální mozek začal spřídat plány na ovládnutí světa. Říkal jsem si, když může národ poslouchat Jakeše, proč ne dítě? Vše se ale ubíralo trochu jiným směrem a já byl zanedlouho nucen chodit do základní školy, kde jsem se naučil několik velmi užitečných věcí. Například jsme se museli učit, a to pozdeji i k maturitě, seznam spisovatelů a jejich děl - což je asi tak praktické, jako naučit se seznam herních studií a jejich her, prostě název hry je k ničemu pokud jí člověk nehrál, stejně tak jsou k ničemu názvy knih, které člověk nečetl. Poté následovala střední škola, přesněji strojní průmyslovka se zaměřením na strojírenství a výpočetní techniku. Po maturitě jsem začal pracovat ve státní správě, kde jsem bohužel dodnes. Málem bych zapoměl, jmenuji se Petr Záleský a na internetu vystupuji pod vtipnou přezdívkou Raccon – což znamená špatně napsaný mýval. Bydlím v krásném městě jménem Praha, kde bych chtěl žít i nadále. Nechám ale povídaček o mém žalostném osobním životě a napíšu, jak jsem se vůbec k počítačům a hrám dostal.

Já a hry


Mou první herní konzolí se v devadesátých letech stal PolyStation a ne, není to překlep. V devadesátých letech minulého století to byl hit! Samozřejmě v té době jsem nevěděl nic o existenci Sony Playstationu či jiných orignálních konzolí, měl jsem prostě videohry. Samozřejmě později jsem se dozvěděl, že Super Mario není dílem geniálních vietnamkých trhovců, ale to už byly videohry stejně rozbyté, protože spolehlivost nikdy nepatřila mezi silné stránky těchto výrobků. Delší dobu jsem se pak hraní nevěnoval. Svůj první počítač jsem totiž dostal až v roce 2002 v prváku na střední škole. Nemůžu si ale stěžovat, zrovna vyšla legendární Mafie, a tak se stala mou první plnou hrou, co jsem na PC hrál. To už v člověku nějaké vzpomínky zanechá. Dokonce jsme se jí se spolužáky rozhodli předabovat, což sice dopadlo velmi slušně, ale zveřejnit to prostě nešlo. Od té doby jsem hrál spoustu velmi zajímavých her, a k těm nejlepším se ještě v tomto článku vrátím. Na počítači jsem samozřejmě jenom nehrál, ale věnoval jsem se ii jiným aktivitám. Teď samozřejmě nemluvím o pornu, které bylo dostupnější než kdykoli před tím, mluvím o vlastních webových stránkách, a že jich nebylo málo.

Já a web


Myslím, že to bylo v prváku na střední škole, kdy jsme se učily psát webové stránky v HTML. Hned jak se mi první z nich povedla, naprosto mě to uchvátilo. Netrvalo dlouho a začal jsem psát svůj vlatní web, zbíral jsem zkušenosti spolužáku a zkoušel, jak se co dělá. Z těch větších projektů zmíním stránky LineAge ][ Forver, které byly o korejské MMO hře Lineage 2. Ohlasy byly dobré a stránky fungovali, až do rekonstrukce stránek Lineage.cz, pak už můj web nebyl potřeba a tak byl zrušen. Pak následoval projek mazdy.ic.cz, který byl o japonské automobilce Mazda. Ten jsem po nějaké době také otevřel kvůli nesnášenlivosti mazda klubu.  Dlouhá léta jsem na internetu nic nepublikoval, až jsem si nakonec založil blog na webu zdarma. Ten mi ale taky moc dlouho nevydržel, protože se zrovna na zingu spouštěla sekce pro blogy a s tou se blog na wzku nedal srovnat. To co mě nadchlo byly čtenáři. Nejen že jsem začal publikovat články jak jsem chtěl, ale dokonce to někdo četl. Úžasný pocit. Po nějaké době mě dokonce kontaktoval Jaker a já jsem se stal členem redakce Czenu. Splnil se mi tak můj sen, dobře chtěl jsem dělat v Levelu, ale to je jedno.

Konzolista nebo PC hráč?


Debaty PC vs. konzole většinou nedopadají dobře. Mistrem v tomto ohledu byl a vlastně stále je DDWorld, který je orientovaný na PC a taky hlavně na AMD. To by samo o sobě nebylo špatné, protože i já jsem především PC hráč a mám raději AMD - ATi. Promazávat ale příspěvky ve prospěch jedné strany je prostě nechutné. Abych ale odpověděl na otázku, jsem PC hráč ale konzole mi nevadí. Zhruba rok jsem měl doma konzoli Microsoft XBOX 360 a byl jsem docela spokojený, bohužel hardwarově je PC už někde úplně jinte, a tak netrpelivě očekávám nástup další generace konzolí. Konzole jsou už na maximu svého potenciálu a občas je až zázrak, co z nich vývojáři jsou schopni vyždímat. Trochu se ale divím Sony, výrova PS3 podle všeho není kdo ví jak výdělečná, a tak bych spíše pochopil včasné výdání levnějšího a modernějšího nástupce. Než se tak ale stane zůstanu PC hráčem, poslední dobou se mi zalíbil Steam, ale o tom až jindy.

Mé nejoblíběnější hry

Teď uvedu jenom několik mých nejoblíbenějších her, které se mi natrvalo vepsaly do paměti.

1. Mafie: Moje první hra na PC, nikdy na ni nezapomenu, byla dokonalá
1. Mafie: Moje první hra na PC, nikdy na ni nezapomenu, byla dokonalá
2. TES IV: Oblivion Hra, která mě zatáhla do žánru RPG her, děkuji.
2. TES IV: Oblivion Hra, která mě zatáhla do žánru RPG her, děkuji.
3. Need for Speed: Porsche: Ve své době dokonalé závody, dodnes obdivuju
3. Need for Speed: Porsche: Ve své době dokonalé závody, dodnes obdivuju
4. GTA 3: Pro mě důležitější díl než Vice City, mělo takovou zajímavou atmosféru
4. GTA 3: Pro mě důležitější díl než Vice City, mělo takovou zajímavou atmosféru
5. Dragon Age: Po dlouhé době hra, co mě chytla, opravdu pěkně udělaná
5. Dragon Age: Po dlouhé době hra, co mě chytla, opravdu pěkně udělaná
6. Mass Efect 2: Miluju sci-fi a tohle je prostě špička, ted jen počkat na trojku
6. Mass Efect 2: Miluju sci-fi a tohle je prostě špička, ted jen počkat na trojku
7. Test Drive: Unlimited: Dlouhé hodiny jsem se s volantem jen tak projížděl, supr
7. Test Drive: Unlimited: Dlouhé hodiny jsem se s volantem jen tak projížděl, supr
8. Metro 2033: Nemůžu si pomoct, ale prostě se patří, nádherná atmosféra
8. Metro 2033: Nemůžu si pomoct, ale prostě se patří, nádherná atmosféra
9. Zaklínač 2: Jediná hra, které jsem dal v recenzi desítku, prostě špička
9. Zaklínač 2: Jediná hra, které jsem dal v recenzi desítku, prostě špička
10. TES V: Skyrim: Ještě nevyšel, ale nemohl jsem ho vynechat, to nejde
10. TES V: Skyrim: Ještě nevyšel, ale nemohl jsem ho vynechat, to nejde

Co mám rád a co ne?


Jenom ve zkratce shrnu co mám na tomto světě rád a co ne. Mám rád automobily Aston Martin, i když vím že je nikdy mít nebudu, mám rád křidýlka z KFC, cheeseburgera z mekáče, jakékoli jídlo z hospody U Škopů v Hlubočepích, jste špička. Mám rád sérii The Elder Scrolls, Need for Speed a Test Drive. Nemám rád nesnášenlivost, zjednodušování a paušalizovní, nesnáším rasizmus a komunismus, mám rád Star Trek a Hvězdnou bránu, vážím si přátel a miluji svou přítelkyni. To je asi tak všecho, co chci aby jste o mě věděli.

Zing a já

Otevření blogové sekce zde na Zingu se pro mě stalo jakýmsi zlomem. Konečně jsem začal dělat to, co mě opravdu baví, a co víc někdo to po mě taky četl. To mi dodalo náladu a energii k dalšímu psaní. Nic nepotěší tak jako komentář pod článkem. Za ten rok jsem tu poznal opravdu zajímavé lidi a skvělé autory jako je například: Jaker, XJ-0461 = Clank, WoLf-Cz, vernys, Ctira.d, Fildus a mnoho dalších. Proto je Zing.cz tak dobrý, díky skvělé redakci a právě takovým to blogerům a návštevníkům. Proto se tu cítíme jako doma. Je tu snad někdo kdo si zing každý den neotevře, když má chvilku?

Hodnocení hry
Těším se
  • Na stále lepší a lepší články
  • Nové autory
  • Nová vylepšení redakčního systému
Bojím se
  • Že se tu neco zkazí
Tisk
Štítky: Raccon
Hodnocení:
( 10 / 29 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Game 4 Fan by Raccon - Rok první
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Raccon    Děkuju čtenářům za skvělej dárek k ročnímu výročí :DRacconraccon2993    19.10.2011 08:10 Raccon

Děkuju čtenářům za skvělej dárek k ročnímu výročí :D

Raccon    DěkujuRacconraccon2993    16.10.2011 11:51 Raccon

Děkuju

RockMax    Pěknej blog 10/10RockMaxrockmax725    15.10.2011 16:55 RockMax

Pěknej blog 10/10

Raccon    Bela: Děkuji! Samozřejmě pár her tam chybí, vzpomínek je spousta :)Racconraccon2993    26.9.2011 14:13 Raccon

Bela: Děkuji! Samozřejmě pár her tam chybí, vzpomínek je spousta :)

Bela   1x   Áno, jedno z najlepších osobných predstavení, ktoré som tu čítal a dobrý herný vkus. Čo viac dodať, keďže si pivkár, jasná 12.Belabela2855    26.9.2011 08:28 Bela

Áno, jedno z najlepších osobných predstavení, ktoré som tu čítal a dobrý herný vkus. Čo viac dodať, keďže si pivkár, jasná 12.

Raccon    Al-Muhambad: Děkuji! :DRacconraccon2993    25.9.2011 19:21 Raccon

Al-Muhambad: Děkuji! :D

Al-Muhambad   2x   Souhlasím se všemi. Nádherné představení. :thumbup:Al-Muhambadal-muhambad4853    25.9.2011 18:13 Al-Muhambad

Souhlasím se všemi. Nádherné představení. :thumbup:

Raccon    XJ-0461 = Clank: Děkuji, cením si toho! O PS3 jsem přemýšlel hodně dlouho, takový Gran Turismo by mě úplně ovládlo počkám si na PS4 a uvidím. Ono PS3 taky není nejlevnější, musel bych šetřit :DRacconraccon2993    25.9.2011 14:56 Raccon

XJ-0461 = Clank: Děkuji, cením si toho! O PS3 jsem přemýšlel hodně dlouho, takový Gran Turismo by mě úplně ovládlo počkám si na PS4 a uvidím. Ono PS3 taky není nejlevnější, musel bych šetřit :D

XJ-0461 = Clank    Raccone, vzdávám ti holt. Ačkoliv je velká většina představovacích článků bezpředmětný bullshit, ty jsi to napsal prostě fantasticky. It was honor to met you a kup si PS3. :lala:XJ-0461 = Clankxj-0461-clank4033    25.9.2011 14:01 XJ-0461 = Clank

Raccone, vzdávám ti holt. Ačkoliv je velká většina představovacích článků bezpředmětný bullshit, ty jsi to napsal prostě fantasticky. It was honor to met you a kup si PS3. :lala:

Raccon   1x   Fildus: To já taky. Ve spoustě věcí se shodneme. :-) Děkuju.Racconraccon2993    24.9.2011 21:29 Raccon

Fildus: To já taky. Ve spoustě věcí se shodneme. :-) Děkuju.

Fildus   3x   Napsal si to fakt pěkně. :thumbup: Jsem rád, že jsem se tu s tebou seznámil. :lala:Fildusfildus2600    24.9.2011 21:00 Fildus

Napsal si to fakt pěkně. :thumbup: Jsem rád, že jsem se tu s tebou seznámil. :lala:

Raccon   1x   ßŁack KiŁŁer: Děkuju, já se o to snažím :D
Basti: Opravdu děkuju, hodně mě to potěšilo. Mám v Plánu několik článků, uvidím jak to půjde.
Racconraccon2993
    24.9.2011 20:49
Raccon

ߣack KiŁŁer: Děkuju, já se o to snažím :D
Basti: Opravdu děkuju, hodně mě to potěšilo. Mám v Plánu několik článků, uvidím jak to půjde.

Basti    Teda, asi nejlepší představení, co jsem tu četl. Líbí se mi, když se člověk umí ze sebe udělat srandu. Takhle si představuji článek za* * * * *. Teď už se těším na klasický článek, třeba z počítačového prostředí. 8-)Bastibasti2028    24.9.2011 20:07 Basti

Teda, asi nejlepší představení, co jsem tu četl. Líbí se mi, když se člověk umí ze sebe udělat srandu. Takhle si představuji článek za* * * * *. Teď už se těším na klasický článek, třeba z počítačového prostředí. 8-)

ߣack KiŁŁer    Moc pěkné čtení, opravdu. Nevím co k tomu říct snad jen to, že nikdo nemůže být úplně nerasista, ale to už sem nepatří. 10/10 :)ߣack KiŁŁerslack-killer6019    24.9.2011 19:14 ߣack KiŁŁer

Moc pěkné čtení, opravdu. Nevím co k tomu říct snad jen to, že nikdo nemůže být úplně nerasista, ale to už sem nepatří. 10/10 :)